Profesjonalne centrum opieki nad mamą oraz dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Dzisiaj kobiety najczęściej dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa przeróżna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los swój oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka Kraków

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Obecnie w naszym państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na fachową opiekę związaną z czasem ciąży i połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, dlatego też całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez znawców dysponujących nie tylko wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jakkolwiek w głównej mierze także ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje dużo radości, jakkolwiek również o jego zdrowie należy dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, wobec tego też zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych zaświadczających specjalne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci konstruowane są korzystne warunki medyczne. Lekarze troszczą się nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, niemniej jednak również o ich komfort oraz właściwe samopoczucie, które może rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług fachowców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.