Kraków- inteligentne i nowoczesne miasto

Wśród wielu województw w kraju, Kraków wybija się nie tylko w obszarze kultury i akademickim, ale również na licznych odmiennych polach. Staje się miastem przyjaznym do życia. Przekształcenia, jakie stały się udziałem miasta w niedawnych okresach dają poczucie, że Kraków naprawdę pnie się w górę.
Dobre nowości w Krakowie.
Co pozytywnego stworzono w przeciągu niedawnego czasu? Wielość napraw i inwestycji jest spora. Mocno pomogły w tym aspekcie finane EU, z których Kraków często korzysta. Szybkie działanie w obszarze pozyskiwania dotacji spowodowały, że gmina uzupełniła się o świeże drogi, nowoczesne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, i nowe miejsca dla ludności.
Szerokie innowacje nie są widoczne dla zwykłego mieszkańca. Nie znaczy to mimo wszystko, że nie istnieją. Zwykle nie interesują nas nie związane z nami historie. Statystycznemu obywatelowi Krakowa zdaje się, że w mieście za mało się dzieje. Natomiast miasto zmienia się w każdym kierunku. Zmiany w obszarze zarządzania śmieciami, budowie i modernizacji sieci kanalizacyjnej, stawianie filtrów akustycznych to tylko część zmian, jakie pozwalają nam pełniej i wygodniej żyć. Kraków rozwija się również pod kątem możliwości kulturalnych. Moc Krakowa rośnie za pomocą takich obiektów jak: Kraków Arena lub rewitalizacja Huty. Te miejsca zachęcają przyjezdnych do przyjazdu.
Zapoczątkowane dzięki radnym działania nie tyczą się tylko samego środka miasta, ale również są połączone z pełnym regionem. Wobec tego lepiej nie użalać się tylko zauważyć innowacje w które obrósł Kraków.
Następne lata – o ile będzie możliwość zachowania szybkości innowacji – pozwolą Krakowowi stać się prawdziwą metropolia.
Majchrowski opinie